Skip to main content

ЧИ МОЖНА РОЗПОВІСТИ ІСТОРІЮ УКРАЇНИ ЗА 45 ХВИЛИН?


Чи можна розповісти історію України за 45 хвилин, щоб назавжди запам'яталися основні віхи та події? Так, можна. Навіть за самих несприятливих обставин. 

Наприклад, у класі, де є стара дошка та трішки крейди. У минулому можна знайти безліч явищ та подій, які можна звести до числа "3". Історія людства почалася з кам'яного віку, який ми ділимо на палеоліт, мезоліт та неоліт. У палеоліті було три стоянки давніх людей на літеру "К".

На заході України, на Закарпатті - Королеве (тут з'явилися перші люди, тобто можна запам'ятати, що наша історія починається як  "королевська", майже королівська))) ).

У Києві, тобто у центрі була стоянка - Кирилівська (також важливо запам'ятати Кирилівську церкву, збудовану у ХІІ ст. - одну з перлин архітектури Київської держави).

У Криму - Киїк-Коба

Після кам'яного віку були такі віки: мідно-кам'яний (енеоліт), бронзовий та залізний.

Так само кочовиків у стародавні часи було 3: кімерійці, скіфи, сармати.

Сармати дожили майже до кінця історії стародавнього світу: до ІІІ ст. після Р.Х., а історія стародавнього світу закінчилася у V ст. після Р.Х. 

Водночас у V ст. після Р.Х. почалася історія середніх віків, яка тримала до ХV ст. включно.

З ХV ст. і до 1914 р. тривала нова історія людства, а з 1914 р. і до сьогодні - новітня.

І так можна швидко повторити не лише програму ЗНО з історії України, але й підготуватися до співбесіди на роботу)))

 

Comments

  1. Дуже цікавий підхід, так тримати!)

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Ікона "Вознесіння Христове" з іконостасу церкви Манявського монастиря (Йов Кондзелевич)

Ікона "Вознесіння Христове" з іконостасу церкви Манявського монастиря (Йов Кондзелевич). Вознесіння Христове - християнське свято, котре відзначають на 40 день після Пасхи. На українських землях - це було одне з улюблених свят, тому йому присвячували ікони.

VI Міждисциплінарні гуманітарні читання

Міжнародна наукова конференція « VI Міждисциплінарні гуманітарні читання». Київ (Київський будинок вчених НАН України, вул. Володимирська, 45-А). 22 грудня 2017 року Мета Проведення в українській столиці міжнародної конференції, у роботі якої братимуть участь фахівці з 5-ти країн, сприятиме пожвавленню обміну досвідом у сфері міждисциплінарних досліджень, розвитку українських студій в контексті нових міждисциплінарних напрямків, налагодженню наукових зв'язків у середовищі молодих вчених. Теми доповідей У розгляді заявок надається перевага міждисциплінарним дослідженням у сфері наступних гуманітарних наук: історія; політологія та міжнародні відносини; археологія; археографія та джерелознавство; етнологія, народознавство, демографія, культурна антропологія; мовознавство та літературознавство; право; філософія; релігієзнавство. Складання заявки на конференцію Заявки на участь у конференції подавати до 15 грудня 2017 р. на електронну адресу Оргкомітету: andriibl

ІХ МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ГУМАНІТАРНІ ЧИТАННЯ

  Міжнародна наукова онлайн конференція « ІХ Міждисциплінарні гуманітарні читання» 21-22 листопада 2020 року Мета конференції Проведення міжнародної онлайн конференції, у роботі якої братимуть участь цікаві вчені, котрі стажувалися в провідних установах Європи, Азії та Америки (також запрошені іноземні дослідники) сприятиме пожвавленню обміну досвідом у сфері міждисциплінарних досліджень, розвитку українських студій в контексті нових міждисциплінарних напрямків, налагодженню наукових зв'язків у середовищі молодих вчених. У конференції можна брати участь в якості доповідача або слухача (кожен учасник отримає відповідний сертифікат) Теми доповідей У розгляді заявок надається перевага міждисциплінарним дослідженням у сфері наступних гуманітарних наук: історія; політологія та міжнародні відносини; археологія; археографія та джерелознавство; етнологія, народознавство, демографія, культурна антропологія; мовознавство та літературознавство; право; філософія; релігієз